TİGEMER Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

info@tigemer.com

E-MAİL

0850 888 88 44

Bize Ulaşın

Ptsi - Cts 09.00 - 18.00
Pazar KAPALI

Alipaşa Mah. Sülün Cad.
No: 6/1 Çorlu-Tekirdağ

Magnezyum Anot

Magnezyum Anot

Magnezyum Anot Nedir?

Tigemer olarak ürettiğimiz Magnezyum Anot ürünümüzü tarif etmeden önce Korozyon kelime anlamını açıklamak daha uygun olacaktır. Korozyon, metalin içerisinde bulunduğu ortam ile kimyasal olarak reaksiyona girerek kendi metalik özelliklerinin zamanla kaybetmesi anlamına gelmektedir. Magnezyum Anotlar diğer bir ifade ile kurban Anot, kendini feda ederek metalin ilk günkü özelliklerini muhafaza etmesini sağlar. Bu işlem “KATODİK KORUMA” olarak adlandırılır. Katodik koruma işlemlerinde enfazla kullanılan ürün Magnezyum Anottur. Katodik koruma akım ihtiyacına ve zemin direncine göre farklı kimyasal analizlere sahip Magnezyum Anot ihtiyacı doğurur.

Magnezyum Anot Görünümü Nasıldır?

Magnezyum Anot adından anlaşılacağı gibi Magnezyum hammaddesinden üretilen bir üründür. İçeriğinde yaklaşık %90 oranında Magnezyum bulunmaktadır. Genel itibari ile görünüm olarak parlak, gri bir renkte olup çubuk veya silindirik şeklindedir. Su ısıtıcıları için çubuk Magnezyum Anotlar kullanıldığı gibi yer altı katodik koruma için ise daha büyük D tip Magnezyum Anotlar kullanılmaktadır.

Magnezyum Anot Nasıl Üretilir?

Magnezyum dökümü diğer metal dökümlerine göre oldukça zor ve tecrübe isteyen bir döküm şeklidir. Magnezyum döküm esnasında eğer kontrol edilmez veya tecrübesiz kişiler tarafından yapılırsa ciddi sorunlar doğurabilir. Saf Magnezyum Külçe %99,90 başlıca hammaddesi olmakla birlikte, Magnezyum Anot kullanım alanlarına göre farklı şekilde alaşımlandırılarak yine farklı ebatlarda kalıplara yardımı ile dökümü gerçekleşir. Döküm sonunda kullanıma hazır hale gelebilmesi için farklı birkaç işlemden daha geçerek paketlenir. Magnezyum Anotlar su ısıtıcıları  ( Boiler) veya yeraltı kullanım amaçlı olarak 2 farklı şekilde üretilir. Genel olarak su ısıtıcıları için AZ63 yer altı kullanım için yüksek potansiyelli Magnezyum Anotlar üretilmektedir.

Magnezyum Anot Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Magnezyum Anotlar iki farklı sektör içerisinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Su ısıtıcıları (BOILER) ve yer altı boru ve tank koruma olmak üzere farklı alanlarda oldukça geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Su ısıtıcılarının iç kısımlarında bulunan su kazalarının korozyona uğrayarak delinmemesi yada paslanarak patlamaması için ürünün uzun yıllarca kullanılmasını sağlamak amacı ile su ısıtıcılarının kazan içi kısmında kullanılır. Kurban Magnezyum Anot korozyona imkan sağlayan unsurları kendi üzerine çeker kendini eritir ve koruması gereken yüzeyleri kusursuzca uzun yıllar koruyarak ürüne garanti verilmesini sağlar. Kendi küçük ama işlevi oldukça büyüktür. Yeraltı petrol veya gaz boruları, yer altı tank ve saklama alanlarını yine toprak altındaki korozyona imkan sağlayan unsurları kendi üzerine çekerek yeraltı boru ve tankların delinmesini veya patlamasını önler. Korozyona uğrama riski olan tüm alanlarda Magnezyum Anot kullanılması bir zorunluluktur.

Magnezyum Anot Satış Fiyatı Nedir?

Tigemer üretmiş olduğu Magnezyum Anotların hammaddesi olan Magnezyum Külçe %99,90 ürününü kendi bünyesinde ithal ederek stoklarında herzaman üretime hazır halde tutmaktadır. Magnezyum Anot ana maliyet kalemi olan Magnezyum Külçe fiyatları doğrudan Anot fiyatlarına etki etmektedir. Magnezyum Anotlar üretildiği ağırlık, boyut, kimyasal analiz ve talep edilen miktarlara göre fiyatlandırılmaktadır. Doğru bir fiyatlandırma için öncelikle Magnezyum Anot ihtiyacınız tespit edilir ve buna göre fiyatlar belirlenir.