TİGEMER Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

info@tigemer.com

E-MAİL

0850 888 88 44

Bize Ulaşın

Ptsi - Cts 09.00 - 18.00
Pazar KAPALI

Alipaşa Mah. Sülün Cad.
No: 6/1 Çorlu-Tekirdağ

Magnezyum Döküm

Magnezyum Döküm

Magnezyum Döküm Nedir?

Magnezyum diğer metallere nazaran çok daha hafif ve erime noktası daha düşük olan bir metaldir. Günümüzde otomotiv sektörü başta olmak üzere diğer birçok sektör kullanmış olduğu aksam ve parçalarda Magnezyumu tercih etmeye başlamışlardır. Bu değişim Magnezyuma olan ilgiyi oldukça artırmıştır. Magnezyum parça ve aksamlar Magnezyum döküm ile elde edilebilir. Magnezyum Döküm farklı teknikler ile yapılmaktadır. Magnezyum döküm en önemli unsuru tecrübedir. Magnezyum döküm diğer metaller gibi rahat dökümü yapılabilen bir malzeme olmamakla birlikte en ufak döküm ortamı veya içerisine giren farklı malzemelere verdiği tepkiler yıkıcı boyutlara ulaşabilir. Tigemer olarak 30 yıllık Magnezyum döküm tecrübesine sahibiz. Gelen magnezyum parça talepleri değerlendirilerek en uygun teknikte Magnezyum dökümü yapmaktayız.

Magnezyum Döküm Şartları Nelerdir?

Magnezyum döküm yapılabilmesinin birbirini tamamlayıcı unsurları bulunmaktadır. Magnezyum döküm en önemli unsuru tecrübedir. Magnezyum döküm tecrübe ile başlar, kullanmış olduğunuz döküm ekipmanları kalitesi ve yöntemi ile devam eder, döküm alanının elverişli olması ve dökümü yapılacak kalıpların türü ile sonbulur. Tigemer AR-GE çalışmaları ile en uygun yöntem ve metodları belirlemiş ve bu doğrultuda Kayıpsız  Magnezyum döküm uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Magnezyum Döküm İhtiyaç Alanları?

Tigemer sürekli değişen ve gelişen sektörleri yakından takip etmektedir. Son yıllarda özellikle otomotiv, makine, ekipman ve kimyasal alanlarda magnezyum kullanım oranları oldukça artmaktadır. Magnezyum kullanım alanları genişledikçe farklı ürün ihtiyaçları sözkonusu olmaktadır. Magnezyum döküm tamda bu anda devreye girmektedir. Magnezyum döküm ile üretilen parçalar birçok alanda daha ağır ve ömrü daha kısa metallerin yerine kullanılmaktadır. Özellikle otomotiv sanayide artık birçok parça magnezyum metali ile imal edilmektedir. Gelecekte magnezyum kullanım oranlarının çok daha fazla artacağını öngören Tigemer Magnezyum döküm alanında yatırımlarını artırarak sürdürmektedir.