TİGEMER Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

info@tigemer.com

E-MAİL

0850 888 88 44

Bize Ulaşın

Ptsi - Cts 09.00 - 18.00
Pazar KAPALI

Alipaşa Mah. Sülün Cad.
No: 6/1 Çorlu-Tekirdağ

Metalik Magnezyum Külçe %99,90

Metalik Magnezyum Külçe %99,90

Magnezyum Nedir?

Magnezyum Mg kimyasal sembolü ile tanınan atom numarası 12 olan kimyasal bir elementtir. Magnezyum toprak alkali metaller sınıfında yer alır ve sınıfının en düşük ergime noktasına sahip elementidir. Doğada saf ve direkt olarak bulunmayan magnezyum farklı üretim çeşitleri ile bünyesinde magnezyum barındıran diğer ürünlerden elde edilir. Dolamit ve Manyezit gibi ürünlerin bünyelerinde bulunan magnezyum üretim ile saf olarak açığa çıkartılır.

Magnezyum Külçe Nedir?

Magnezyum diğer farklı maden ürünlerinin içerisinden ayrıştırılarak elde edildikten sonra farklı kullanım alanları için birkaç farklı türde üretilir. Dünyada genel olarak Magnezyum külçe olarak şekillendirilir. Magnezyum Külçe hemen hemen her alan üçün en makul üretime alınabilen bir şekildir.

Magnezyum Görünümü Nasıldır?

Magnezyum parlak gri renkte bir görünüme sahiptir. Genellikle Gümüş elentini andıran Magnezyum grinin farklı tonlarında görünüme sahiptir. Saf magnezyum veya alaşım magnezyum üretimlerine bağlı olarak renk tonunda çok az farklılıklar görünebilir.

Magnezyum Külçe Görünümü Nasıldır?

Magnezyum külçe renk olarak yine parlak gri veya grinin farklı tonlarına sahiptir. Magnezyum külçe genellikle 7,5 kg ağırlığında 50x10x 8 cm ebatlarına üretilmektedir. Magnezyum külçe hemen hemen tüm Magnezyum kullanım alanlarına uygun en standart şekildir.

Magnezyum Külçe Nasıl Üretilir?

Dolamit, Manyezit veya deniz suyu içerisinde bulunan magnezyum farklı yöntemlerle saf olarak üretildikten sonra kullanım alanlarına göre formatlanır. Katı şekilde üretilen magnezyum yapısal ve görünüm olarak daha uygun formatlara şekil itibari ile eritilerek çevrilir. Bunların en bilinen ve kullanılan şekil Magnezyum Külçedir. Saf Magnezyum elde edildikten sonra belirli sıcaklıklarda sıvı hale getirilir ve kalıplar yardımı ile külçe haline dönüştürülür. Magnezyum külçe üretildikten eğer yüzeyi daha temiz hale getirilmek istenirse asit yıkama yapılarak görsel olarak daha iyi hale getirilmektedir. Magnezyum külçeler genel itibari ile %99,90 saflıkta üretilmekte ve Metalik Magnezyum külçe %99,90 olarak adlandırılır. Magnezyum külçeler asit yıkamalı veya asit ile yıkanmadan yine Magnezyum palet üzerine yada tahta palet üzerine dizilerek sevkiyata hazır hale getirilir. TİGEMER olarak Metalik Magnezyum %99,90 – asit yıkamasız ve Magnezyum palet üzerine paketlenmiş şekilde stoklarımızda hazır bulundurmaktayız.

Magnezyum Külçe Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Tigemer olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Metalik Magnezyum külçe %99,90 saflıktaki ürünlerimiz çok farklı sektörlerde kullanılmaktadır.  Magnezyum kullanım miktarları bakımında en fazla kullanılan metaller arasında 3. Sıradadır. Alüminyum alaşımlarında, Dökümü yapılan diğer metallerin içerisinde, Demir-Çelik üretiminde, İlaç üretiminde, tarımsal ürünler ve gübrelerde, kimyasal ürünlerin içerisinde, havai fişek üretiminde ve savunma sanayi ürünleri içerisinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Magnezyum Külçe Satış Fiyatı Nedir?

Magnezyum Külçe özellikle saf olarak kullanılmaktadır. Satış ve Fiyat olarak saf Magnezyum Külçe %99,90 olarak sektörlerde bilinir ve konuşulur. Tigemer olarak satışını gerçekleştirdiğimiz saf Magnezyum Külçe %99,90 farklı ülkelerden tedarik edilmektedir. Magenzyum Külçe diğer metaller gibi herhangi bir borsaya sahip değildir. Tek bir noktadan fiyatları belirlenmemektedir. Magnezyum Külçe fiyatları günlük, haftalık ve aylık olarak değişiklikler gösterebilir. Satış anında karşılıklı olarak anlık fiyatlar belirlenir ve satışı gerçekleştirilir. Tigemer olarak bu dalgalanmalardan etkilenmemek adına büyük miktarlarda ürün stoklarımızda tutuyor ve talep eden firmalarımıza sunuyoruz. Uzun dönemli sabit fiyatlı bağlantılar yapabilme kapasitesine sahip Tigemer, sektörde güçlü bir tedarikçi konumundadır.